Slovenskí milovníci domácich zvierat sa majú na čo tešiť. Onedlho na náš trh vstúpi nové poistenie a to poistenie pre psa a mačku. Poistenie PetExpert funguje v Českej republike už dlhšie. Poistené krytie bude pre úrazy zvieratiek alebo liečbu chorôb. Fungovať bude so zazmluvnenou veterinárskou sieťou. Poisťovňa má veterinárovi preplatiť 90% nákladov spojených s ošetrením. Hlavnou výhodou tohto poistenia má byť jednoduchosť a rýchlosť.

PetExpert je popredným poskytovateľom poistenia pre zvieratá na českom trhu už viac ako dva roky. Online platby a odstránenie byrokracie so siahodlhými formulármi majú medzi veterinármi veľmi priaznivé ohlasy.

Prax a fungovanie poistenia sa ukázalo ako veľmi jednoduché. Stačí svojmu veterinárovi pri ošetrení domáceho mazlíčka oznámiť číslo poistenia. Na plnenie z poisťovne máte po troch dňoch pri úraze a po 30. dňoch pri chorobe. Poisťovňa prepláca 90% nákladov na výkon veterinára. Zvyšných 10 percent berte teda ako nejakú spoluúčasť. Túto časť musíte uhradiť zvieraciemu doktorovi na mieste v ambulancii. Výhodou je výrazne vysoký limit plnenia. Ak by nastal nejaký problém môžete sa obrátiť na pomoc cez infolinku alebo email. Platba z poisťovne odchádza veterinárovi do hodiny od online vyplnenia žiadosti. Maximálne to je však do 24 hodín. Ak budú podmienky poistenia rovnaké ako v susednej českej republike, môžeme očakávať maximálny limit poistného plnenia za ošetrenie zvieraťa do sumy približne 4750€ (v ČR to je 120 tisíc kč s 10% spoluúčasťou)

Aké zvieratá je možné poistiť?

Poistenie bolo vytvorené pre psy a mačky. Poistiť ich môžete od veku 8 týždňov. Maximálny limit pre vek poistenia je 10 rokov pre malé plemená psov. Pre stredné plemená psov a mačky to je 8 rokov a pre veľké plemená psov platí limit 6 rokov. Poistenie potom platí počas celého života maznáčikov. Zvieratko samozrejme musí byť očipované. Poistiť si môžete: ošetrenie veterinára, smrť zvieraťa, starostlivosť o psa alebo mačku v prípade hospitalizácie majiteľa. Poistiť možno aj stratu či krádež zvieraťa a náklady spojené s jeho hľadaním. Online poistenia smerujú dopredu a v online priestore zaznamenávajú veľký rast a taktiež aj dopyt. Viac informácii o poisteniach auta či cestovného poistenia nájdete tu.