Výtlky sú záhadný jav, ktorý dôverne pozná každý slovenský vodič a väčšinou sa nám pred očami objavia v poslednej chvíli, kedy je už častokrát nemožné vyhnúť sa im. A to najmä v daždivom počasí, kedy sú diery vo vozovke skryté pod mlákami dažďovej vody. Stret s väčším výtlkom môže mať za následok nepríjemnosti a to finančné, časové a aj emočné ak je človek slabšej psychickej povahy. Pri najlepšom môže trafenie výtlku znamenať iba defekt čiže preseknutú pneumatiku, ktorá už je súca akurát tak do koša. V horšom prípade môže nastať skrivenie disku kolesa. Rovnanie disku nemusí byť lacnou záležitosťou a nie vždy je možné. Tieto dva scenáre sú najčastejšie a najpravdepodobnejšie. V najhoršom prípade môže dôjsť k poškodeniu nápravy a podvozku automobilu. Zlomený tlmič, jeho uloženie, seknutie ložiska kolesa, pokrivenie kotúča brzdy alebo poškodenie ramena s guľovým čapom tyče riadenia. S výmenou týchto dielov je spojená aj geometria. Pri novšom modely auta sa v najhoršom možnom scenári môžete dostať až k 1 000 eurám! To je pre jeden výtlk priveľa …

Ako predísť takýmto škodám?

Prvým riešením je stopercentná pozornosť a pár modlitieb predtým ako si sadnete za volant. Druhým a určite účinnejším riešením je pripoistenie PZP na výtlky. To Vás ochráni od všetkých škôd spojených s trafením jamy. Získať a uzatvoriť ho môžete jednoducho aj cez internet. Ceny a kompletné porovnanie ponúk PZP je možné pomocou online PZP kalkulačky. Nie je nič jednoduchšie ako uzavretie PZP cez internet s okamžitou platnosťou. Všetky dôležité dokumenty Vám prídu emailom. Odbúrate tak zbytočné naťahovanie so správou ciest o tom či máte nárok na preplatenie škody a do akej výšky. Ak je na ceste umiestnená značka, ktorá upozorňuje na jamy nedostanete od správy ciest ani cent. Uzavrite si lacné a výhodné poistenie PZP na Vaše auto ešte dnes online cez internet.

Kde sa poistiť pre prípad škody na aute z výtlkov?

Asi najznámejšia poisťovňa na Slovensku je Allianz. Okrem poistenia domácnosti a poistenia zamestnancov ponúka aj povinné zmluvné poistenie alebo havarijnú poistku. Venovať sa budeme najrozšírenejšiemu poisteniu pre autá PZP. Keďže je povinné a jeho neuzatvorením riskujete vysokú pokutu. 

PZP Allianz kalkulačka 

Allianz ponúka 4 základné balíky zákonnej poistky. Všetky balíky nazýva modul: basic, standard, optimal a modul pre ostatné vozidlá. Kde je basic určený iba pre šoferóv, ktorí vyrazia na cesty príležitostne. Hlavou nevýhodou basicu je spoluúčasť. Vodiči, ktorí na cestách trávia priemerný čas by si mali vybrať radšej Standard – ten neobsahuje asistenčné služby, no je ich možné doplatiť. Ak šoférujete často a motorové vozidla je Váš druhý domov vyberte si Modul Optimal, ktorý obsahuje aj asistenčné služby. 

Asistenčné služby Vám pomôžu v prípade ak sa Vám pokazí auto. Allianz zabezpečí jeho odtiahnutie alebo opravu na mieste ak to je možné. Ak bude auto ukradnuté alebo nepojazdné dostanete ubytovanie v hoteli a preplatenie nákladov spojených s dopravou  domov. V niektorých prípadoch dostanete možnosť náhradného vozidla. 

PZP kalkulačka a porovnanie na výtlky

Pre mnohých vodičov resp. vlastníkov motorových vozidiel vychádza ako najvýhodnejšia a najlacnejšia PZP práve poisťovňa Allianz. Overiť si to môžete jednoducho online cez kalkulačku. Stačí zadať ŠPZ a systém automaticky rozpozná model auta, objem motora, rok výroby a všetky ostatné detaily. V prípade ak ŠPZ ešte nemáte môžete si zadať tieto parametre manuálne. V ďalšom kroku zadáte už len od kedy vlastníte vodičský preukaz a Vaše osobné údaje. Nasleduje prehľadné porovnanie ponúk PZP od všetkých slovenských poisťovní. Vybrať si môžete podľa ľubovôle. Nezobrazujú sa iba ceny, ale samozrejme aj výška krytia, asistenčné služby či iné možné pripoistenia. Nezáväzné online porovnanie PZP v kalkulačke nájdete na poistit.sk v sekcii https://www.poistit.sk/pzp-allianz/